188LBB200M2EG
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
188LBB200M2EG
描述:
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 4.32 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 138.16mOhm @ 120Hz
Series LBB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 6.3504 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1800 µF