189-H15-613R577
NorComp Inc.
型号:
189-H15-613R577
品牌:
NorComp Inc.
描述:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.350" (8.89mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Copper Alloy
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E); 1 (DE, E) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 85°C