Conxall/Switchcraft
型号:
18980-6SG-522
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT FMALE 6POS GOLD CRIMP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$12.521
$12.521
10
$11.09505
$110.9505
25
$10.6685
$266.7125
50
$10.24176
$512.088
100
$9.67271
$967.271
250
$8.81923
$2204.8075
500
$8.250256
$4125.128
1000
$7.567482
$7567.482
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | 0.220" ~ 0.230" (5.59mm ~ 5.84mm) |
| Backshell Material, Plating | Thermoplastic |
| Insert Material | - |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 600VAC/DC |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Material Flammability Rating | UL94 HB |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Mfr | Conxall/Switchcraft |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Data, Industrial, Instrumentation, Medical |
| Number of Positions | 6 |
| Color | Black |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | - |
| Series | Micro-Con-X® |
| Package | Bulk |
| Shell Material | Thermoplastic |
| Base Product Number | 18980-6S |