18UL1061STRBRO1000
Remington Industries
型号:
18UL1061STRBRO1000
描述:
#18 UL1061 300V WIRE BRO 1000'
库存 : 50
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings UL Style 1061
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V
Conductor Strand 16/30
Mfr Remington Industries
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Brown
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.068" (1.73mm)