TE Connectivity AMP Connectors
型号:
1981971-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT HSG 8POS 2.50MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.43795
$4.3795
25
$0.43624
$10.906
50
$0.42541
$21.2705
100
$0.3648
$36.48
250
$0.329992
$82.498
500
$0.311657
$155.8285
1000
$0.273163
$273.163
2500
$0.269496
$673.74
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Natural |
| Row Spacing | 0.299" (7.60mm) |
| Contact Type | Tab |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | Grace Inertia, GIC |
| Note | Contacts Not Included |
| Connector Type | Receptacle |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Bag |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1981971 |