TE Connectivity AMP Connectors
型号:
1986484-9
封装:
-
批次:
-
描述:
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$14.193
$14.193
10
$13.89565
$138.9565
25
$13.52572
$338.143
50
$12.86053
$643.0265
100
$11.603965
$1160.3965
250
$11.530036
$2882.509
500
$10.051836
$5025.918
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.587" (14.91mm) |
| Contact Tail Length | - |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Header Orientation | - |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 16 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-2mm² |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-24 AWG |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Positions | 9 |
| Positions Per Level | 9 |
| Torque - Screw | 0.79 Nm (7.0 Lb-In) |
| Termination Style | Screw - Pressure Clip |
| Color | Green |
| Wire Strip Length | 10mm |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC | - |
| Series | - |
| Type | Plug, Female Sockets |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1986484 |