首页 / 钽电容器 / 199D156X0025D6B1E3
minImg
199D156X0025D6B1E3
Vishay Sprague
型号:
199D156X0025D6B1E3
描述:
CAP TANT 15UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.498" (12.66mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF