首页 / 钽电容器 / 199D226X9016D6B1
minImg
199D226X9016D6B1
Vishay Sprague
型号:
199D226X9016D6B1
描述:
CAP TANT 22UF 10% 16V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.498" (12.66mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF