首页 / 钽电容器 / 199D336X0016D1V1E3
minImg
199D336X0016D1V1E3
Vishay Sprague
型号:
199D336X0016D1V1E3
描述:
CAP TANT 33UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF