首页 / 钽电容器 / 199D475X0010AXV1E3
minImg
199D475X0010AXV1E3
Vishay Sprague
型号:
199D475X0010AXV1E3
描述:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.340" (8.64mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.173" Dia (4.40mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF