SMC Diode Solutions
型号:
1N4148
封装:
DO-35
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 75V 300MA DO35
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.114
$0.114
10
$0.0779
$0.779
100
$0.04218
$4.218
500
$0.033155
$16.5775
1000
$0.023028
$23.028
2000
$0.019076
$38.152
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-35 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 75 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 10 mA |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Current - Average Rectified (Io) | 300mA |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | 1N414 |