1N5248BUR-1E3
Microchip Technology
型号:
1N5248BUR-1E3
封装:
DO-213AA
描述:
DIODE ZENER 18V 500MW DO213AA
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-213AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 14 V
Series -
Package / Case DO-213AA
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Mfr Microchip Technology
Package Bag
Impedance (Max) (Zzt) 21 Ohms