1N5344BRL
onsemi
型号:
1N5344BRL
品牌:
onsemi
封装:
Axial
描述:
DIODE ZENER 8.2V 5W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 6.2 V
Series -
Package / Case T-18, Axial
Power - Max 5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Mfr onsemi
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 1.5 Ohms