1N5346A/TR12
Microchip Technology
型号:
1N5346A/TR12
封装:
T-18
描述:
DIODE ZENER 9.1V 5W T18
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package T-18
Current - Reverse Leakage @ Vr 7.5 µA @ 6.6 V
Series -
Package / Case T-18, Axial
Power - Max 5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Mfr Microchip Technology
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2 Ohms