onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.3648
$3.648
100
$0.272175
$27.2175
500
$0.213826
$106.913
1000
$0.165234
$165.234
2000
$0.15066
$301.32
5000
$0.140932
$704.66
10000
$0.131214
$1312.14
50000
$0.121496
$6074.8
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Tolerance | ±5% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Axial |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 22.8 V |
| Series | - |
| Package / Case | T-18, Axial |
| Power - Max | 5 W |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 1 A |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 30 V |
| Mfr | onsemi |
| Package | Bulk |
| Impedance (Max) (Zzt) | 8 Ohms |
| Base Product Number | 1N5363 |