1N5387AE3/TR12
Microsemi Corporation
型号:
1N5387AE3/TR12
描述:
DIODE ZENER 190V 5W T18
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±10%
Supplier Device Package T-18
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 137 V
Series -
Package / Case T-18, Axial
Power - Max 5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 190 V
Mfr Microsemi Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 450 Ohms