1N5400G-T
Diodes Incorporated
型号:
1N5400G-T
封装:
DO-201AD
描述:
DIODE GEN PURP 50V 3A DO201AD
库存 : 15696
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 2 µs
Capacitance @ Vr, F 40pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AD
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 50 V
Series -
Package / Case DO-201AD, Axial
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 3 A
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 50 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 3A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C