1N5913BG
onsemi
型号:
1N5913BG
品牌:
onsemi
封装:
Axial
描述:
DIODE ZENER 3.3V 3W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Mfr onsemi
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms