onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.285
$2.85
100
$0.171285
$17.1285
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Tolerance | ±5% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | Axial |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 6.5 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Power - Max | 3 W |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 200 mA |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 8.2 V |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance (Max) (Zzt) | 3.5 Ohms |
| Base Product Number | 1N5923 |