1N5948BP-TP
Micro Commercial Co
型号:
1N5948BP-TP
封装:
DO-41
描述:
Interface
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 69.2 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 91 V
Mfr Micro Commercial Co
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms