1SMB48CAT3G
Littelfuse Inc.
型号:
1SMB48CAT3G
封装:
SMB
描述:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 190pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMB
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V