1V5KE18CA
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
1V5KE18CA
封装:
DO-201AD
描述:
TVS DIODE 15.3VWM 26.2VC DO201AD
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 59.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AD
Series -
Type Zener
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15.3V