Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
1XE1-3
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 7A 115V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$231.1825
$231.1825
10
$215.77445
$2157.7445
25
$204.98568
$5124.642
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -54°C ~ 105°C |
| Operating Position | 0.425" (10.8mm) |
| Release Force | 113gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 7A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | XE |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 141 ~ 482gf |
| Overtravel | 0.004" (0.1mm) |
| Electrical Life | - |
| Voltage Rating - AC | 115 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.050" (1.27mm) |
| Features | Cable Length 3' |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1XE1 |
| Differential Travel | 0.005" (0.13mm) |