20021444-00016T8LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
20021444-00016T8LF
描述:
CONN RCPT 16POS IDC 30AWG GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Obsolete
Wire Gauge 30 AWG
Series Minitek127® 20021444
Wire Type Ribbon Cable
Connector Type Receptacle
Pitch 0.050" (1.27mm)