首页 / 针座,公插针 / 20021621-00034T8LF
minImg
20021621-00034T8LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
20021621-00034T8LF
描述:
CONN HEADER SMD 34POS 1.27MM
用户指南
Insulation Height 0.327" (8.30mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 125VAC
Current Rating (Amps) 1A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Contact Material Copper Alloy
Style Board to Cable/Wire
Features Keying Slot
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 34
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type Latch Lock/Eject Hooks
Insulation Material Plastic
Contact Finish Thickness - Post -
Series Minitek127® 20021621
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)