Rubycon
型号:
200MXC560MEFCSN25X30
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.9615
$3.9615
10
$3.19865
$31.9865
50
$2.75082
$137.541
100
$2.49489
$249.489
500
$1.85516
$927.58
1000
$1.727224
$1727.224
2500
$1.66325
$4158.125
5000
$1.631264
$8156.32
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.6 A @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | MXC |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.4 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 560 µF |
| Package | Bulk |