首页 / 铝电解电容器 / 200VXR470MEFCSN22X40
minImg
200VXR470MEFCSN22X40
Rubycon
型号:
200VXR470MEFCSN22X40
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.4 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series VXR
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.1 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 470 µF