201CMQ045PBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
201CMQ045PBF
封装:
TO-244AB
描述:
DIODE MODULE 45V 100A TO244AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-244AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 mA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-244AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 670 mV @ 100 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C