TE Connectivity AMP Connectors
型号:
2041549-1
封装:
-
批次:
-
描述:
SOCKET ASSY, DMD 350, T/R, G/F
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.082
$9.082
10
$8.1719
$81.719
25
$7.69804
$192.451
50
$7.50082
$375.041
100
$7.30341
$730.341
250
$6.513808
$1628.452
500
$6.119045
$3059.5225
1000
$5.408445
$5408.445
2500
$5.1321
$12830.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Contact Material - Post | Copper Alloy |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Termination | Solder |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 350 (35 x 36) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Pitch - Post | 0.050" (1.27mm) |
| Series | DMD |
| Type | PGA, ZIF (ZIP) |
| Contact Finish - Post | Tin-Lead |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Closed Frame |
| Termination Post Length | - |
| Contact Material - Mating | Copper Alloy |
| Pitch - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Contact Resistance | - |
| Base Product Number | 2041549 |