205PMB122KN
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
205PMB122KN
描述:
CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC CHAS MT
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Size / Dimension 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.4 mOhms
Series PMB
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 630V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2 µF