Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
206PHC250K
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 20UF 10% 250VDC AXIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$18.5345
$18.5345
10
$17.6092
$176.092
50
$14.82855
$741.4275
100
$13.90173
$1390.173
500
$12.326193
$6163.0965
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 1.142" Dia x 1.811" L (29.00mm x 46.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 5 mOhms |
| Series | PHC |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 160V |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 20 µF |
| Features | Low ESR, Low ESL |
| Package | Bulk |