CTS Electrocomponents
型号:
208-10
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SLIDE DIP SPST 50MA 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8835
$0.8835
10
$0.84645
$8.4645
25
$0.79116
$19.779
100
$0.687135
$68.7135
250
$0.625252
$156.313
500
$0.579671
$289.8355
1000
$0.53733
$537.33
2500
$0.48848
$1221.2
5000
$0.455914
$2279.57
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Actuator Level | Raised |
| Number of Positions | 10 |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Current Rating (Amps) | 50mA |
| Contact Finish | Tin |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.334" (8.48mm) |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 208 |
| Body Material | Plastic |
| Length | 1.086" (27.58mm) |
| Electrical Life | 2,000 Cycles |
| Mfr | CTS Electrocomponents |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | - |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Washable | No |