CTS Electrocomponents
型号:
208-8
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SLIDE DIP SPST 50MA 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6935
$0.6935
10
$0.6688
$6.688
25
$0.64334
$16.0835
100
$0.55841
$55.841
250
$0.509504
$127.376
500
$0.47348
$236.74
1000
$0.424593
$424.593
2500
$0.398858
$997.145
5000
$0.370557
$1852.785
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Actuator Level | Raised |
| Number of Positions | 8 |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Current Rating (Amps) | 50mA |
| Contact Finish | Tin |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.334" (8.48mm) |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 208 |
| Body Material | Plastic |
| Length | 0.886" (22.50mm) |
| Electrical Life | 2,000 Cycles |
| Mfr | CTS Electrocomponents |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | - |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Washable | No |