CTS Electrocomponents
型号:
209-10LPST
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.045
$1.045
10
$1.00225
$10.0225
25
$0.94202
$23.5505
100
$0.813865
$81.3865
250
$0.741722
$185.4305
500
$0.689586
$344.793
1000
$0.641488
$641.488
2500
$0.581343
$1453.3575
5000
$0.541253
$2706.265
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Number of Positions | 10 |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage Rating | 20VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.180" (4.57mm) |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 209 |
| Body Material | - |
| Length | 1.058" (26.87mm) |
| Electrical Life | 2,000 Cycles |
| Mfr | CTS Electrocomponents |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal |
| Package | Tube |
| Washable | Yes |