20KP120A
MDE Semiconductor Inc
型号:
20KP120A
封装:
P600
描述:
TVS DIODE UP 120VRWM 194VC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 104.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 134V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 20KP
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 194V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V