20KPA300A-B
Littelfuse Inc.
型号:
20KPA300A-B
封装:
P600
描述:
TVS DIODE 300VWM 483VC P600
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 335.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 20KPA
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 483V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V