20KPA44CA
MDE Semiconductor Inc
型号:
20KPA44CA
封装:
P600
描述:
TVS DIODE UP 44VRWM 72.7VC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 277.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 49.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 20KPA
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 44V