20P-JMDSS-G-1-TF(LF)(SN)
JST Sales America Inc.
型号:
20P-JMDSS-G-1-TF(LF)(SN)
描述:
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series JMD
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Pitch 0.020" (0.50mm)
Mfr JST Sales America Inc.
Features Solder Retention
Package Tape & Reel (TR)
Mated Stacking Heights 4.5mm