20PTFESTRGRA500
Remington Industries
型号:
20PTFESTRGRA500
描述:
HOOK-UP STRND 20AWG GRAY 500'
库存 : 48
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 600V
Conductor Strand 19/32
Mfr Remington Industries
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Gray
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.058" (1.47mm)