20UL1007STRYEL500
Remington Industries
型号:
20UL1007STRYEL500
描述:
HOOK-UP STRND 20AWG YLW 500'
库存 : 47
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings UL Style 1007
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 300V
Conductor Strand 10/30
Mfr Remington Industries
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Yellow
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.070" (1.78mm)