2163-33-02-P2
NorComp Inc.
型号:
2163-33-02-P2
品牌:
NorComp Inc.
描述:
CONN HEADER R/A 33POS 2MM
用户指南
Insulation Height 0.059" (1.50mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 15.0µin (0.38µm)
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Connector Type Header
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Board or Cable
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.152" (3.86mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 33
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Thermoplastic, Glass Filled
Contact Finish Thickness - Post -
Series 2163
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin-Lead
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.118" (3.00mm)