217-36CTE6
Wakefield-Vette
型号:
217-36CTE6
描述:
HEATSINK DPAK SMT TIN PLATED
库存 : 16144
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Shape Rectangular, Fins
Material Copper
Product Status Active
Fin Height 0.360" (9.14mm)
Series 217
Type Top Mount
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 16.00°C/W @ 200 LFM
Length 0.740" (18.80mm)
Thermal Resistance @ Natural 55.00°C/W
Mfr Wakefield-Vette
Package Bulk
Material Finish Tin
Attachment Method SMD Pad
Width 0.600" (15.24mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise 1.0W @ 55°C