CTS Electrocomponents
型号:
218-8LPSTR
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SLIDE DIP SPST 25MA 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.311
$1.311
10
$1.26445
$12.6445
25
$1.18864
$29.716
100
$1.026665
$102.6665
250
$0.935636
$233.909
500
$0.869877
$434.9385
1000
$0.809191
$809.191
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Number of Positions | 8 |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Current Rating (Amps) | 25mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.104" (2.65mm) |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | 218 |
| Body Material | - |
| Length | 0.446" (11.33mm) |
| Electrical Life | 1,000 Cycles |
| Mfr | CTS Electrocomponents |
| Pitch | 0.050" (1.27mm), Half |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Washable | Yes |