CTS Electrocomponents
型号:
219-7LPST
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.0165
$1.0165
10
$0.97565
$9.7565
25
$0.91162
$22.7905
100
$0.791635
$79.1635
250
$0.720328
$180.082
500
$0.667793
$333.8965
1000
$0.61902
$619.02
2500
$0.562742
$1406.855
5000
$0.525226
$2626.13
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Number of Positions | 7 |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage Rating | 20VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.160" (4.06mm) |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | 219 |
| Body Material | - |
| Length | 0.758" (19.25mm) |
| Electrical Life | 2,000 Cycles |
| Mfr | CTS Electrocomponents |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal |
| Package | Tube |
| Washable | Yes |