2201/24BR-1000
Daburn Electronics
型号:
2201/24BR-1000
描述:
HOOK-UP STRND 24AWG BRN 1000'
用户指南
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings UL Style 1429
Series MIL-W-16878 Type B
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 150V
Conductor Strand 19/36
Mfr Daburn Electronics
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Brown
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.046" (1.17mm)