首页 / 陶瓷电容器 / 2220SC223KAT13\SB
minImg
2220SC223KAT13\SB
KYOCERA AVX
型号:
2220SC223KAT13\SB
描述:
CAP CER 0.022UF 1.5KV X7R 2220
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series -
Thickness (Max) 0.130" (3.30mm)
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.022 µF