22255C155KAT2A
KYOCERA AVX
型号:
22255C155KAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 1.5UF 50V X7R 2225
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF