首页 / 陶瓷电容器 / 2225HC392KAT1A\SB
minImg
2225HC392KAT1A\SB
KYOCERA AVX
型号:
2225HC392KAT1A\SB
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 3900PF 3KV X7R 2225
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3900 pF