223PPB630K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
223PPB630K
描述:
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series PPB
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.022 µF