Oupiin
型号:
2248-A2X13G00DNT-M
品牌:
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
PCB SOCKET, DOUBLE ROW, 26 PIN,
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.596
$1.596
500
$1.327625
$663.8125
1000
$1.0621
$1062.1
1500
$0.902785
$1354.1775
2000
$0.796575
$1593.15
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.085" (2.15mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Socket |
| Mfr | Oupiin |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Style | Board to Board |
| Features | Board Guide, Pick and Place |
| Pitch - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 26 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polyamide (PA46), Nylon 4/6 |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Series | 2248 |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | - |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 2248 |